АБІТУРІЄНТАМ: ЗАЙМАЙТЕСЯ УЛЮБЛЕНОЮ СПРАВОЮ!

06.07.2017

Давня народна мудрість говорить: для того щоб бути щасливим рік, треба закохатись, а щоб бути щасливим усе життя - знайти собі справу до душі. Вибір професії - це важливий крок і він повинен бути добре виваженим, цілком усвідомленим. Випадковий вибір професії може бути вдалим тільки випадково.

Кажуть, що вибір професії - це друге народження людини. Від того, наскільки вірно обрано життєвий шлях, залежить, яке місце в суспільстві вона буде займати.

Вже добіг кінця черговий навчальний рік. Позаду залишилися випускні іспити, отримання атестату «зрілості», розпочинається доросле життя, на порозі якого стоїть вибір та набуття професії.

Своє майбутнє абітурієнти, зазвичай, визначають задовго до останнього шкільного дзвоника. Вони радяться з батьками, вчителями, знайомими, сперечаються з друзями, вивчають довідники, намагаються все врахувати, дізнатися якомога більше про майбутню професію.

І це - необхідність, адже для отримання професії необхідно, перш за все, зробити правильний її вибір. Доки не розпочалася вступна кампанія, ми вирішили допомогти абітурієнтам, які ще не визначилися з майбутньою професією.

Відділ організації профорієнтації Запорізького регіонального центру зайнятості дав поради, як знайти головну справу свого життя, щоб відчувати себе потрібним, повноцінним і задоволеним своєю працею та приносити найбільшу користь людям, країні:

  • Здійснити цей відповідальний крок треба свідомо, враховуючи свої нахили і здібності, особисті та громадські інтереси;
  • Хибно ділити професії на "погані" і "хороші", "цікаві" і "нецікаві", "легкі" і "важкі". Значення професії у житті людини залежить не стільки від характеру роботи, скільки від того, як до неї ставиться сама людина;
  • Професію не слід вибирати "за компанію" з друзями. Такий вибір лише випадково буває вдалим;
  • Не варто переносити своє ставлення до конкретної людини на її професію, бо особиста симпатія чи антипатія до людини однієї професії ніяк не може свідчити про особисту придатність чи непридатність іншої людини до цієї професії;
  • Світ професій значно ширший, ніж коло навчальних предметів, тому ототожнення улюбленого навчального предмета з професією не є надійним орієнтиром у виборі професії.

Не менш важливим фактором для вибору майбутньої професії є і попит на неї. У Михайлівському районному центрі зайнятості нам розповіли, що найбільш затребуваними у районі зараз є робочі професії. До них належать тракторист, водій, слюсар, електрик, електромонтер, муляр, токар, маляр, електрогазозварювальник, тесляр, монтажник, продавець, кухар, оператор котельні. А загалом у Запорізькій області до цього переліку додаються ще бетоняр, фрезерувальник, машиніст крану, шліфувальник, лицювальник-плиточник, швачка, кондитер та бармен.

Звичайно, це не означає, що, якщо ви обрали собі професію, котра не входить в цей перелік, то від неї варто відмовитися. Але якщо у вас виникли труднощі у виборі або ви не знаєте, на що треба мобілізувати свої зусилля, щоб ваша мрія стала реальністю, ця стаття адресована саме вам. А якщо ж ви вже визначилися, то крокуйте вперед до своєї мети і пам'ятайте, що людина може бути щасливою, тільки коли займається улюбленою справою!

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати