АВАРІЯ, ВІД ЯКОЇ ЗДРИГНУВСЯ ВЕСЬ СВІТ!
26 квітня - 31-а річниця страшної аварії на Чорнобильській АЕС. Весь світ кожного року відзначає день пам'яті Чорнобильської трагедії - спомину про катастрофу та вшанування героїзму пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, науковців, медиків, які брали участь у ліквідації наслідків аварії. Подвиг цих людей назавжди записано в літопис людської мужності. У вдячній пам'яті українського народу навічно збережуться імена тих, хто, не вагаючись, став на двобій з розбурханою силою радіації в перші часи після трагедії, захистивши мільйони людей ціною свого життя і здоров'я від можливого ще значнішого ураження.
Аварія на ЧАЕС торкнулася життя мільйонів людей. Під радіоактивне ураження потрапили території не лише України, Росії, Білорусі, але й 17 країн Європи. За даними ДержНС України, близько 600 тис. людей піддалися впливу радіації. У день аварії 134 робочих дістали високу дозу опромінення, з них 28 померли протягом перших трьох місяців.
Вибух на ЧАЕС сучасні дослідники вважають у п'ятсот разів потужнішим за вибух атомної бомби, в 1945 році скинутої на японське місто Хіросіму. Не піддається реальній оцінці шкода, завдана здоров'ю нації. Аварія залишила слід в серцях у душах кожного українця. І скільки б років не минуло, про неї пам'ятатимуть і дорослі, і діти. Ось і наші школярі розповіли нам, який слід залишився в їхніх серцях.
Біля Прип'яті стався вибух,
Багато людей постраждали,
Радіацією вкрилася Прип'ять,
А хто поруч жив - ті і не знали...
За загиблими ллються сльози...
Обірвалися миттю життя,
Не помітили раніше загрозу,
Вибух! Місто пішло в забуття...
Коля Шугай
- Мені шкода цих людей, які пожертвували своїм життям для ліквідації наслідків вибуху на Чорнобильській АЕС. Ми маємо пам'ятати уроки Чорнобиля, щоб не допустити помилки у майбутньому.
Юля Лебедько
- Внаслідок вибуху на ЧАЕС радіація поширилася практично по всьому світу! Пожежу не могли загасити до 10 травня. Це - страшна катастрофа! Люди, бережіть Україну!
Даня Довженко
- Весь світ вже знав про те, що відбувся вибух, в навколишніх країнах радіація перевищувала норму в десятки разів, а радянська влада намагалася це приховати.
Ліза Кривченко
- В результаті вибуху загинуло багато людей. Шана й повага пожежникам, бо вони ризикували своїм життям заради нас. Жах переповнює серце. Коли на лінійці розповідали про загиблих, я не могла стримати сліз.
Настя Кособура
- О третій годині ночі відбувся вибух на Чорнобильській АЕС, люди навіть не зрозуміли, що сталося. Необачність науковців привела до страшної трагедії, до загибелі багатьох ліквідаторів. Багато людей залишили рідні домівки. Раніше в будинках горіло світло, на вулицях чувся сміх дітей, які раділи, а нині це - мертва зона.
Наташа Сємочкіна
- Про цей вибух знали всі, окрім громадян Радянського Союзу. Внаслідок жахливої аварії загинуло багато людей, а високий рівень радіації навіть сьогодні є загрозою для нас. В усьому світі 26 квітня вшановують пам'ять загиблих внаслідок вибуху на ЧАЕС.
Аня Бугайчук
Через десять років після найбільшої в світі ядерної катастрофи електростанція продовжувала працювати через гостру нестачу електроенергії в Україні. ЧАЕС зупинили лише у 2000 році.