ДЕРЖАВНИЙ ПРАПОР – НАШ СВЯЩЕННИЙ ОБЕРІГ

21.08.2017

23 серпня українці відзначають величне свято - День прапора України, символу свободи і незалежності.

«За роки відновленої Незалежності цей прапор міцно укорінився в нашій свідомості, життя без нього вже навіть не можна уявити. Ми бачили його на обжинках, коли збирали щедрі врожаї; під час народних свят і фестивалів; після переможних змагань українських олімпійців; на футбольних полях та боксерських рингах. Але найбільшу народну повагу і шану прапор здобув під час Революції гідності і Вітчизняної війни українського народу за Незалежність проти російських загарбників», - сказав Президент України Петро Порошенко.

За його словами, нині прапор майорить над українськими позиціями на східному фронті. Синьо-жовті стрічки та шеврони стали символом мужності українських військовослужбовців, добровольців і волонтерів. «Наш державний прапор - пароль, за яким знають, хто у нас свій, і хто нам чужий. Це - наш священний оберіг, знак нашої єдності і перемоги. Україна багато чого пройшла, і готова йти вперед», - наголосив Президент.

І справді, саме з прапором захищали барикади на Майдані, ним вкривали тіла героїв Небесної сотні. Мости, будинки, паркани, стіни, навіть цілі набережні - все пофарбовано в кольори національного прапора. Стрічки на автомобілях, футболки, браслети, численні аксесуари - вся країна розфарбувалась в синьо-жовті фарби.

Що означають блакитний і жовтий кольори на стягу нашої держави, та якою є історія українського прапора? Є багато незвичайних фактів, які пов'язані зі стягом України.

1. Український прапор не завжди був жовто-синім. Свого часу він був і червоним, і малиновим, і червоно-синім. У 1918 році Центральна Рада на чолі з Грушевським затвердила жовто-синій прапор. Навіть після остаточного затвердження кольорів в 1991 тривали суперечки про те, яким має бути прапор - синьо-жовтим, або жовто-синім.

2. У позаминулому столітті жовто-синій прапор вже встиг стати національним. У 1848 році українці Галичини використовували синьо-жовтий прапор як національний.

3. Китаянка Мао Мао просила Президента України поміняти колір прапора. Існує чутка про розмову Леоніда Кравчука з китайською художницею в 1992 році. Китаянка нібито дуже просила Кравчука якнайшвидше поміняти розташування кольорів. У Китаї існує так звана "Книга Змін", яка включає в себе позначення деяких колірних комбінацій. У цій книзі поєднання жовтого і синього (коли синій над жовтим) означає біду. А ось якщо кольори розміщені навпаки - благополуччя.

4. Колірна гамма прапора існує вже тисячі років. Появу жовто-синіх кольорів пов'язують з Великим переселенням народів, яке відбувалося 3000 років до н.е. А козаки у XVIII столітті часто використовували жовтий і синій кольори в одязі і обладунках.

5. Золото-блакитну символіку три тисячоліття до н.е. тому принесли з собою трипільці за часів переселення народів із Північного Причорномор'я. Та гілка, яка переселилася, приміром, в Індію, зберегла це колірне поєднання до нинішніх днів. Поєднання жовтого і синього досі є в Індії найпопулярнішим. При цьому жовтий колір домінує над синім.

6. Князь Данило Галицький, засновуючи місто Львів (перша згадка в літописах - 1256) названий на честь свого сина Лева, подарував жителям герб із золотим левом на синьому тлі. Це говорить про те, що Україні властиве поєднання синього і жовтого.

7. Кольори спортивної форми збірних України та Швеції практично однакові. Це часто призводило до курйозів у вболівальників, коли українці вболівали за шведів, а шведи - за українців. А братання фанатів Швеції та України особливо яскраво відбувалося під час Євро-2012, адже саме в Києві проводила матчі групового турніру збірна Швеції.

8. Найбільший український прапор, який був намальований, з'явився в Києві в червні 2014 року. Волонтери на Оболонській набережній розмальовували величезну ділянку бетонного укосу набережної в кольори прапора України. В акції взяли участь тисячі киян.

Це - одна з офіційних емблем України, яка символізує її суверенітет. Тож у День державного прапора не забудьте вивісити на свій будинок жовто-блакитний стяг як символ гордості за свою країну.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати