ДОЛЕНОСНЕ РІШЕННЯ ВИРІШИЛИ ПРИЙНЯТИ ПІЗНІШЕ

07.09.2017

На Михайлівщині продовжуються громадські обговорення щодо перспектив добровільного об'єднання територіальних громад. Ініціаторами таких слухань та обговорень є органи місцевого самоврядування.

6 вересня в смт Пришиб селищний голова Віталій Станіславович Величко провів громадські збори, на яких обговорювалася пропозиція голови Михайлівської селищної ради Олександра Васильовича Ракші щодо можливості приєднання сіл Пришибської селищної ради до об'єднаної громади з центром у смт Михайлівка.

Віталій Станіславович повідомив, що це не єдиний можливий сценарій реалізації реформи. Адже у випадку, коли вдасться домовитися з навколишніми селами, можливо створити окрему громаду з центром в смт Пришиб, як це було передбачено згідно з Перспективним планом.

Перед жителями селища виступив і сам ініціатор об'єднання Олександр Васильович Ракша, який наголосив, що він приїхав не агітувати місцевих мешканців, а просто донести до відома інформацію про можливе об'єднання. Відвідав громадські збори і депутат Запорізької обласної ради Віктор Іванович Дудка. Виступаючи перед пришибчанами, він зазначив, що процес створення громад - невідворотний: «Це - як раніше було з колгоспами: ніби й добровільно, але, у випадку відмови, рано чи пізно все одно ви опинитеся в складі однієї з громад. Дійсно, згідно з перспективним планом, на території Михайлівського району передбачалося створення трьох громад: Михайлівської, Плодородненської та Пришибської, в яку, в свою чергу, мали входити Пришибська селищна, Високівська, Любимівська та Роздольська сільські ради. Але на територіях цих сільських рад також проходили громадські збори, за підсумками яких депутати вирішили погодитися на об'єднання в Михайлівську громаду». Однак Олександр Васильович Ракша зазначив, що Михайлівська селищна рада офіційної відповіді не отримала від жодної сільської ради.

Детально про стан справ по об'єднанню територіальних громад в області розповіла регіональний консультант з правових питань Запорізького офісу реформ Маргарита Ігорівна Трипольська. За словами фахівця, на сьогодні вже більше 50% населення області об'єдналися в територіальні громади, тож, якщо в найближчий час інші населені пункти не об'єднаються добровільно, з них формуватимуть громади вже на обов'язкових умовах. А в області зараз обговорюється новий перспективний план, згідно з яким на території Михайлівського району буде сформовано дві громади: Плодородненська та Михайлівська.

Голова районної ради Сергій Васильович Передерій, який також був присутній на зборах, зазначив, що, чим більша громада буде сформована, тим більша ймовірність її подальшого розвитку:

- Ми підрахували, що на кожну громаду потрібно буде створити близько 28 структур: відділ освіти, культури, ЖКГ, органи правопорядку тощо. Якщо громада маленька, то дуже великий відсоток з бюджету ітиме на утримання цих структур.

З ним не погодився Пришибський селищний голова Віталій Станіславович Величко:

- Це ви рахували структури так, як у Вас закладено в райраді. Навіщо нам переносити цю саму систему? Кожна громада сама за необхідності створюватиме посади.

Вислухавши всіх виступаючих, жителі селища ставили їм запитання, бурхливо обговорювали всі «за» і «проти». «Проти» однозначно переважало, проте органи місцевої влади порадили їм не приймати рішення згарячу. Тож, у підсумку обговорення присутні вирішили зібратись додатково для прийняття доленосного рішення, що вплине на подальший розвиток Пришибської громади.

Запрошуємо усіх жителів громади взяти участь в обговоренні, яке проходитиме 26 вересня! Давайте писати історію разом!

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати