ЕЛЕКТРОННІ ТА ПАПЕРОВІ ПІДРУЧНИКИ: ЩО ОБЕРУТЬ УЧНІ І ВЧИТЕЛІ?

21.07.2017

Міністерство освіти і науки України вирішило створити електронні підручники з інтерактивними завданнями і мультимедійними додатками. Про це повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

- Ми вже рухаємся у напрямку переходу на електронні підручники. Відтепер видавництва обов'язково надаватимуть МОН електронну версію підручника, але цього недостатньо - маємо працювати над мультимедійними додатками, що є в таких підручниках у більшості цивілізованих країн світу. Є навіть держави, що не закуповують паперові підручники - виключно електроні, - сказала Гриневич.

Як зазначає прес-служба МОН, електронні підручники дають можливість контролювати роботу школяра, вони будуть мультимедійними та інтерактивними, що цікаво для учнів і можуть бути доступними на багатьох ґаджетах одночасно. Також така форма навчальних матеріалів значно дешевша за паперову.

«Паперові або електронні книги?» - питання приблизно таке ж складне, як і шекспірівське «Бути чи не бути?». Прямо-таки глобального масштабу. Здавалося б, потрібно крокувати в ногу з часом, І серед переваг електронних книг є зручний шрифт і те, що невеликий гаджет можна взяти з собою куди завгодно. Вони дбайливо бережуть вільне місце у рюкзаку, не перевантажуючи школярів. Тим не менш, залишається багато тих, хто любить паперові книги. Хіба щось може замінити запах свіжої обкладинки, шелест новеньких сторінок? Та й сам процес, коли ти вперше береш книгу в руки, нагадує казку, якусь подорож в неймовірний світ. До сих пір багато людей вважають, що літературу треба обов'язково читати саме на папері: завжди можна зупинитися, подумати, залишити позначки на полях на пам'ять нащадкам.

Ми вирішили дізнатися у тих, кого безпосередньо стосується це питання, яким книгам вони більше надають перевагу - паперовим або електронним.

Сергій Вікторович Борисенко, вчитель фізики та інформатики:

- Я вважаю, що в освітньому процесі потрібно використовувати і електронні, і паперові підручники, адже плюси та мінуси є в кожного з них. По-перше, не у всіх дітей вдома є можливість користуватися електронними носіями інформації. А якщо вже переходити повністю на такі підручники, то ми обтяжуємо себе необхідністю постійно носити з собою цей гаджет. Але в порівнянні з паперовими підручниками, електронні є зручнішими, бо один носій інформації може вмістити в собі багато звичайних книг.

Наташа Сємочкіна, учениця 9 класу:

- Люблю читати і електронні книги, і паперові. Та якщо мова йде про підручники, я все ж надам перевагу електронному варіанту. Таку книгу я зможу читати де-завгодно: і в транспорті, і на вулиці. Так я не матиму обмежень в тому, де мені зручніше навчатися. Паперову ж книгу мені комфортніше читати саме вдома.

Наталія Вікторівна Грищенко, вчитель молодших класів:

- Я вважаю, що для навчання краще використовувати паперові підручники, адже не у всіх дітей є доступ до електронних носіїв. Та і в нас досить часто бувають проблеми з перебоями електроенергії. Крім того, робота з електронними підручниками вимагає більше часу, ніж дітям дозволено для проводження з подібними гаджетами, щоб не нашкодити здоров'ю.

Юлія Лебедько, учениця 9 класу:

- У наш час є різні способи читання книжок: і паперові, і електронні. Паперова книжка пройшла багато стадій розвитку, тоді як електронна стала популярною не так давно, але вже набрала своїх любителів. Деяким людям приємніше читати паперові книги, бо у них є свій запах, історія. Електронна книга зручніша, на мій погляд, тим, що паперова важча і товща. І паперова, і електронна книги все рівно впливають на зір, але при цьому розвивають наше мислення, світогляд. Тож, сказати, яка з них краще, важко. Головне - читайте книги, якими б вони не були.

Сподіваємося, що освітня реформа все ж знайде компроміс, щоб зручно було і вчителям, і учням.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати