ГІМН УКРАЇНИ – ЛІДЕР ХІТ-ПАРАДУ!
Тривалий час авторство тексту «Ще не вмерла України...» приписували... Тарасові Шевченку. Сталося це через те, що він уперше був надрукований у четвертому числі львівського журналу «Мета» за 1863 рік у добірці інших віршів Шевченка: «Заповіт», «Мені однаково...», «Костомарову». Зараз же встановлено не лише автора, майже точну дату написання (вересень 1862 року), але й місце - будинок купця Лазаря на вулиці Великій Васильківській, 122 (тепер 106), де тоді мешкав письменник.
У 2015 році українці відзначили 150-у річницю першого публічного виконання пісні «Ще не вмерла України...», якій судилося стати Державним Гімном.
Ми спробували підібрати цікаві факти про наш Гімн. Виявляється, що один із провідних музичних телеканалів Угорщини, який щомісяця визначає кращі музичні номери з усього світу, лідером хіт-параду в грудні 2004 року назвав... Гімн України у виконанні Олександра Пономарьова і хору Майдану.
На відзначення 140-ї річниці першого публічного виконання національного Гімну України була випущена срібна ювілейна монета номіналом 10 гривень, випущена Національним банком України. Монету введено в обіг 19 серпня 2005 року. Вона належить до серії «Відродження української державності». На аверсі монети на тлі стилізованого Державного Прапора України розміщено перші нотні рядки Державного Гімну «Ще не вмерла України і слава, і воля», над яким - малий Державний Герб.

Та Гімн був у нас не завжди. Відзначилася церемонія інавгурації першого президента України Леоніда Кравчука, яка відбулася 5 грудня 1991 року. Зазвичай на такій визначній події обов'язково звучить державний Гімн, але початок президентства пана Кравчука обійшовся без нього, адже тоді його ще й не було. Хор ім. Мотузки виконував «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».
Підняла настрій всім інавгурація Януковича. Не лише зачинені двері перед обличчям новообраного президента та схована до кишені печатка обговорювалися суспільством. «Народний обранець» продемонстрував своє незнання слів гімну України. Коли він зазвучав, Янукович почав підспівувати, але потім передумав.
До Дня Незалежності України у 2014 році у посольстві США переклали текст нашого гімну на 17 мов світу, щоб привітати українців з національним святом.
На святі Дня знань пролунав гімн України в окупованому місті обласного значення Торез (Донецька область). Після цього бойовики пригрозили «серйозними наслідками» для винних.
1-й тур Чемпіонату України з Футболу 2015/2016 теж відзначився. Замість запису, на стадіоні перед матчем Металург (З) - Зоря прозвучав Гімн України, заспіваний уболівальниками вживу. Із записаним Гімном щось пішло не так - музика урвалась (мабуть, з технічних причин). Однак запорізькі фанати не розгубились - і за кілька секунд співали вже самі. Їх одразу ж підхопили гості-луганчани і увесь стадіон.
Сьогодні державний гімн закликає українців пам'ятати про минулу й сьогоденну славу Батьківщини, про безперестанну боротьбу за волю й незалежність. Він пробуджує найпалкіші патріотичні почуття, надихає на віру в щасливу долю нашої України.