МИЛОЗВУЧНА, ГАРНА, РІДНА…
На світі існує
дуже багато мов, завдяки яким люди можуть спілкуватися і розуміти один одного.
Є чимало людей, які знають чужі мови, які добре володіють іноземною лексикою,
проте рідна мова все одно є найдорожчою для кожного з них. Рідна мова допомагає
зберегти пам'ять народу, його історію, досвід і традиції. У ньому знаходять
відображення краса і розум багатьох людських душ.
Напередодні канікул у КЗ «Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.А.Шаламова» пройшов тиждень української мови. Ми ж вирішили поцікавитися у жителів нашого селища, як вони ставляться до української мови.
Ганна Сердюк, 35 років:
Спілкуюся вдома російською мовою,тому що ми звикли вже до неї. Хотіла б більше використовувати в житті українську мову, але це не принципово. Думаю, що в Україні потрібно популяризувати рідну мову. Мені не подобається те, що в нашій країні мовне питання роз'єднує націю.
Степан Гончаров, 13 років:
Усі мої рідні та друзі розмовляють російською мовою, тому і я спілкуюся російською. Тим не менш, вважаю, що популяризовувати українську потрібно, адже це державна мова.
Марія Подоляко, 10 років:
Вдома ми спілкуємося російською мовою,бо нам так зручно. Та українську мову я б хотіла більше ввести в своє повсякденне життя, бо вона дуже гарна. Популяризовувати її, на мою думку, не потрібно, вона й так популярна.
Надія Бут, 60 років:
Я вдома спілкуюся українською мовою, бо вона моя рідна. Мені хотілося б, щоб у моєму повсякденному житті вона звучала частіше. Вважаю, що потрібно працювати над популяризацією нашої мови, адже ми живемо в Україні.
Євген Остапець, 13 років:
Я вдома спілкуюся російською мовою, з друзями - теж. Тому що мені так легше, зручніше. Та я думаю, що в Україні більш поширеною має бути саме українська мова.
Олеся Черкашина, 23 роки:
У нашому регіоні більш поширена російська мова. Ми її чуємо в родині, на вулиці, в магазині. І це передається з покоління в покоління, проте, на мою думку, кожен повинен володіти мовою своєї держави. Звичайно, я б хотіла більше чути українську мову у своєму повсякденному житті, потрібно виховувати в собі патріотизм, любов до Батьківщини.
Мілена Миргородська, 11 років:
Ми вдома спілкуємося російською мовою, бо вона для нас зручна, а українською мені говорити складно.
Віра Красножон, 49 років:
Моя родина спілкується російською мовою, але, на мою думку, українську повинні знати всі, бо вона є нашою національною мовою, тому її необхідно популяризовувати.
Руслан Бойко, 13 років:
Ми вдома і у повсякденному житті спілкуємося суржиком, бо в нашім краї змішалися і російська, і українська мови. Але я вважаю, що в Україні потрібно поширювати державну мову.
Світлана Романенко, 36 років:
Розмовляю у повсякденному житті обома мовами, поширеними в нашім регіоні, але все ж більше українською, бо люблю її: вона милозвучна, гарна, рідна. Хотілося б чути її частіше, адже кожен громадянин повинен більше говорити мовою своєї Батьківщини. Особливо потрібно популяризовувати нашу мову серед молоді.
Як бачимо, хоч населення в нашім краї спілкується, в основному, російською мовою, проте більшість вважає, що необхідно популяризовувати українську.
Дійсно, українська
мова - звучна, дуже мелодійна і образна. Надзвичайно сумно бачити, як вона
засмічується не до місця вживаними іноземними словами, жаргонізмами і лайками.
Рідну мову слід берегти, намагатися красиво говорити і писати нею. Це допоможе
зберегти багатство і своєрідність української мови для наступних поколінь.
А.Бугайчук, А.Буда, Є.Ткач,
Н.Сємочкіна, Ю.Лебедько