НОВІТНЄ НАВЧАННЯ В СУЧАСНІЙ ШКОЛІ
Сучасний період розвитку суспільства характеризується сильним впливом на нього комп'ютерних технологій, що проникають в усі сфери людської діяльності, забезпечують поширення інформаційних потоків у суспільстві, утворюючи глобальний інформаційний простір.
Невід'ємною і важливою частиною цих процесів є комп'ютеризація освіти. В Україні зараз відбувається становлення нової системи освіти, орієнтованої на входження у світовий інформаційно-освітній простір. Комп'ютерні технології покликані стати не додатковим «вантажем» у навчанні, а невід'ємною частиною цілісного освітнього процесу, що значно підвищує його ефективність.
Крокують у ногу з часом і наші педагоги: 19 квітня у КЗ «Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.А.Шаламова» пройшов семінар для керівників загальноосвітніх навчальних закладів району на тему «Використання інформаційних технологій як засіб творчого розвитку педагогів та вихованців».
На заході були присутні директори та завучі із 13 шкіл району, методисти КЗ «Районний методичний кабінет», начальник відділу освіти, молоді та спорту Михайлівської райдержадміністрації Тетяна Олександрівна Кучерява та її заступник Ольга Юріївна Сушко, а також до педагогів приєднався голова Михайлівської районної ради Сергій Васильович Передерій.
Організатором семінару виступила директор КЗ «Районний методичний кабінет» Світлана Леонідівна Світлична. Вона привітала усіх присутніх та пояснила актуальність використання інформаційних технологій у навчально-виховному процесі та управлінській діяльності.
Потім слово було надане директору школи, яка приймала гостей, Марині Михайлівні Вертелецькій. Вона розповіла присутнім про використання інформаційних технологій у навчально-виховному процесі КЗ «Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.А.Шаламова».
- Ми сьогодні навчаємо дітей, які є «людьми екрану», тобто їх вирізняє швидкість відповіді й прагнення «нового кліка», тож мультимедійні технології є актуальними і доречними для широкого використання в навчально-виховному процесі. В нашому навчальному закладі створені для цього всі умови: навчальний заклад має 4 інтерактивні дошки, сучасний комп'ютерний клас, у навчально-виховному процесі задіяно 4 ноутбуки, 11 персональних комп'ютерів, 5 сучасних телевізорів, швидкісний Інтернет у закладі та лінгафонний кабінет, - зазначила під час доповіді Марина Михайлівна.
Використовуючи можливості лінгафонного кабінету, який подарував школі «Благодійний фонд імені М.А.Шаламова», вчитель має можливість провести тестування учнів з тієї чи іншої теми, а також організувати індивідуальну, парну й групову форми роботи, що сприяє розвитку навичок аудіювання,говоріння та читання. Під час прослуховування аудіо-фрагменту, учні сприймають на слух та відтворюють ситуацію спілкування у власному мовленні. Це надає можливість кожному учневі більш повно проявити свої мовні навички. Такий кабінет є унікальним у нашому районі.
Як зазначила Марина Михайлівна, окрім матеріально-технічного забезпечення, велику роль відіграє і підвищення комп'ютерної грамотності вчителів за рахунок проходження курсів з ІКТ на базі району та при КЗ «ЗОІППО», методичне забезпечення реалізації науково-методичної теми району та школи. Це сприяє раціональному використанню сучасних інформаційних технологій у навчально-виховному процесі.
Напередодні семінару у школі було проведено опитування серед вчителів та учнів щодо необхідності використання новітніх технологій у навчанні. Результати показали, що 88% опитаних школярів справді вважають цифрові технології необхідністю, бо це дoпoмaгaє їм кpaщe зpoзумiти нaвчaльний матеріал, а 100% вчителів впевнені, що це пoлeгшує пpoцec пoяcнeння нoвoгo мaтepiaлу та урізноманітнює урок.
Гостям заходу запропонували до перегляду віртуальну екскурсію навчальним закладом КЗ «Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені М.А.Шаламова». Пришибська школа бере свій початок з 1890 року й існує вже 127 років. Перший набір складав 42 учні. У 1932 році школа стала семирічною. І нарешті у 1952 році відбувся перший випуск учнів середньої школи. У 60-ті роки кількість учнів сягала 900. У 1995 році школу було перейменовано на Пришибську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, а в грудні 2014 року закладу було присвоєно ім'я Почесного громадянина Михайлівського району, мецената, вірного друга учнів, тож нині школа має назву Комунальний заклад «Пришибська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені М.А.Шаламова».
На сьогодні в школі налічується 338 учнів. Їх навчають і виховують 27 педагогів. За рівнем професійної майстерності 12 спеціалістів другої та першої категорії, 15 учителів мають вищу кваліфікаційну категорію, звання «старший учитель» у 4 педагогів, 1 - «учитель-методист». Педагогічний колектив - це на 70 % випускники рідної школи. Віртуальна екскурсія завела відвідувачів до кожного класу, спортзалу, бібліотеки та їдальні. Цікавий відеоролик про альма-матер вчителі, учні та випускники вже активно поширюють у соціальних мережах в Інтернеті.
Поринувши глибше в атмосферу навчального закладу, гості переглянули калейдоскоп педагогічних ідей: вчитель початкових класів Марина Іллівна Сінченко разом з 4Б класом, вчитель біології Тетяна Вікторівна Костенко з 9 класом, вчитель хімії Оксана Олександрівна Кузьменко з 8 класом, вчитель англійської мови Григорій Миколайович Орел з 10 класом, вчитель української мови Наталія Андріївна Якименко з 5-ми класами та вчитель математики Наталія Анатоліївна Борисенко з 11 класом презентували фрагменти навчальних занять з використанням комп'ютерних технологій.
Начальник відділу освіти, молоді та спорту Михайлівської райдержадміністрації Тетяна Олександрівна Кучерява підвела підсумки семінару, а директор КЗ «Районний методичний кабінет» Світлана Леонідівна Світлична надала директорам та завучам рекомендації щодо використання інформаційних технологій як засобу творчого розвитку педагогів та вихованців.
- Сучасний учитель - це творча особистість. Він повинен бути активним, комунікабельним, динамічним, працездатним, вольовим, впевненим у собі, толерантним, компетентним. Тож, шановні вчителі, крокуймо в ногу з часом, будьмо професійно компетентними, бо саме від нас залежить майбутнє наших дітей, майбутнє держави, - підсумувала Марина Михайлівна Вертелецька.