ПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ

07.09.2017

Сьогодні, коли підвищені ціни на газ і електрику, люди всерйоз замислюються - як пережити зиму? Багато ощадливих господарів перевели опалення з газу на альтернативні види палива. Переоснащують і котельні у дитячих садочках, школах, медзакладах. І тепер стоїть питання - де ж брати це «альтернативне паливо»?

До редакції газети «НАШе Життя: новини» звернулася жителька Михайлівщини і попросила дізнатися, чи можна в лісосмугах без спеціальних дозволів збирати сухі дрова.

З цим запитанням ми звернулися до голови Пришибської селищної ради Віталія Станіславовича Величко. Він повідомив нам, що лісосмуги на балансі селищної ради не числяться, тому офіційної інформації щодо законності збирання сухих дров він надати не може. Працівник Прес-служби Держлісагентства Валентин Юрійович Колєчкін зазначив, що збирати у лісосмугах дозволяється тільки гілки, але не сухостій. І обов'язково треба повідомляти лісокористувачу. «Якщо лісосмуги ніде не стоять на балансі, я цього прокоментувати не можу. У нас з такими насадженнями велика проблема»,- говорить Валентин Юрійович.

І колишній керівник Михайлівського лісництва ДГІ «Василівське лісове господарство» Леонід Васильович Ганошенко, і Валентин Юрійович Колєчкін зазначають, що заготівля дров у лісосмугах керується такими ж законами, що й у лісах. І щоб віднайти відповідь на поставлене нам запитання, ми вже звернулися до нашого законодавства.

Відповідь невтішна. Відповідно до п. 2 ст. 19 Лісового кодексу України виключне право на заготівлю деревини має постійний лісокористувач, тому заготовляти вітровальну деревину та сухостій населенню заборонено.

У лісах без заподіяння їм шкоди може здійснюватися заготівля другорядних лісових матеріалів, живиці, пнів, лубу та кори, деревної зелені, деревних соків (ч.1 ст. 72 ЛК України). До цього ж пункту відносяться і гілки, про які говорив нам Валентин Юрійович.

До побічних лісових користувань належать: заготівля сіна, випасання худоби, розміщення пасік, заготівля дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід, лікарських рослин, збирання лісової підстилки, заготівля очерету (ч.1 ст. 73 ЛК України).

Згідно ч.1 ст. 69 ЛК України спеціальне використання лісових ресурсів на виділеній лісовій ділянці проводиться за спеціальним дозволом - лісорубний квиток або лісовий квиток, що видається безоплатно. У нас його взяти немає в кого.

Разом з тим, доцільно зауважити, що ч.1 ст. 66 ЛК України передбачено, що громадяни мають право в лісах державної та комунальної власності, а також за згодою власника в лісах приватної власності вільно перебувати, безоплатно без видачі спеціального дозволу збирати для власного споживання дикорослі трав'яні рослини, квіти, ягоди, горіхи тощо, крім випадків передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України.

А люди обурюються: «Споконвіку ліс в Україні людей годував. За причіп дров вже просять 500-550 грн! І на скільки ж його вистачить? Від того, що люди зберуть хмиз та збиті вітром гілки, ліс тільки чистішим і здоровішим стане. Навіщо розводити зайву бюрократію з дозволами? Адже питають не про те, щоб пиляти живі дерева!»

Ось так і живемо: влада порадила переходити на альтернативні види палива, а тепер чекаємо, коли це паливо стане загальнодоступним.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати