СКІЛЬКИ КОШТУЄ ЗІБРАТИ ДИТИНУ В ШКОЛУ?
Ось і розпочався останній місяць літа, багато батьків розпочинають щорічний марафон зборів дитини до школи. І не дивно, бо ж залишається зовсім мало часу до 1 вересня. А це означає, що постає необхідність не тільки закупити всі зошити та шкільне приладдя, а й подбати про новий одяг, взуття, шкільну форму.
Магазини канцелярії переповнені галасливими дітлахами і стурбованими батьками, які намагаються знайти все якнайкраще і за мінімальною ціною. І їхні пошуки розтягуються на години, дні, іноді навіть на тижні.
Як розповіла нам жителька смт Михайлівка Анастасія, яка збирає в перший клас свою любу донечку Наталку, без урахування спортивної форми та канцелярії, збори обійшлися їй вже майже в 5 тисяч гривень. Все брала в магазинах, тому що на ринку, за словами мами, речі за якістю набагато гірші.
- Своїй Натусі я придбала шкіряні осінні туфлі за 600 гривень. Зате я знаю, що осінь вона в них точно проходить, а ті, які на ринку можна було взяти за 400 гривень, може і на тиждень не вистачити: діти ж люблять побігати, пострибати, побешкетувати. Те ж саме можна сказати і про шкільну форму. Дитині ж хочеться взяти з натурального матеріалу. Різниця в ціні невелика, проте якість та зручність однозначно схиляють ваги на користь дорожчого костюму. Якщо хочете пристойний костюм на першокласницю, то його ціна буде приблизно 1000 гривень - розповіла нам Анастасія.
На своїх сторінках в соцмережах батьки школярів відчайдушно обговорюють питання, як заощадити на зборах в школу. Найпоширеніша відповідь - купуйте все необхідне заздалегідь, а не перед самим вереснем. Також радять купувати речі оптом і через інтернет - так виходить в кілька разів дешевше.
Навіть сьогодні, в час новітніх технологій, не всі знають, що вся ця метушня зовсім не обов'язкова. Адже зараз всі покупки і справді можна здійснювати за допомогою Інтернету - спокійно, вдумливо, без стояння в чергах, без капризів дітлахів, втомлених монотонним блуканням по ринку, без роз'їздів по всьому обласному центру.
Для цих цілей створено безліч Інтернет-магазинів з величезним асортиментом всіх необхідних повсякденних товарів. І самі школярі, і їхні батьки можуть по достоїнству оцінити великий вибір представлених на сайтах речей. Тут можна знайти і всіляку канцелярію (від щоденників і зошитів до органайзерів, ручок і транспортирів), і навчальні посібники, енциклопедії, художню літературу, і товари для творчості, рюкзаки, пенали - та все що завгодно! І ціни можна знайти набагато нижчі, ніж в магазинах та на ринках.
До речі, ознайомившись з цінами на канцелярські товари, ми дійшли до висновку, що вартість шкільного приладдя в порівнянні з минулим роком, зросла в 1,5-2 рази. Це стосується цін на зошити, ручки, олівці, підстругачки, коректори, обкладинки для книг і зошитів, стікери, скріпки, клей і інші дрібниці. Погоджується з нами і мама 9-річного Максима Катерина:
- Один і той же список канцелярії: зошити, ручки, олівці, картон, кольоровий папір, щоденник - коштує, в порівнянні з минулим роком, на 200-300 грн дорожче, - зазначає жінка.
Найважливіша річ, з якої варто починати покупки до школи, - ранець. За хороший ранець або портфель ви віддасте чимало, але це того варте, повірте. На що треба звернути увагу при покупці? У нього повинна бути тверда спинка з ортопедичними елементами. Вони дозволяють стежити за правильним положенням спини, при цьому не викривляють хребет, а в спекотну погоду спина у дитини не мокріє. Ранець повинен мати твердий низ, щоб не падав біля парти. Верхня ручка портфеля не повинна бути тканинною, щоб не травмувати пальці; пластмаса - найзручніший варіант.
Вибір канцтоварів зараз величезний, на будь-який смак і товщину гаманця. Але батьки зачасту стикаються з однією і тією ж проблемкою: те, що подобається їм, виявляється, зовсім не сприймають діти. Звичайно, можна і не зважати на думку дитини, але так ви просто втратите її довіру.
Можна пояснити малюкові, що ви плануєте витратити певну суму на всі покупки. І запропонувати йому разом з вами прорахувати, що можна купити дорожче, а що дешевше. Так йому самому доведеться робити вибір, що купувати. Дитині вже не так прикро, адже вона сама приймає рішення, вам потрібно їй тільки допомогти.
Ось так нелегко збирати дитину до школи. Бажаємо всім батькам терпіння, витримки і гарного настрою! Будьте в душі дітьми, тоді і цей марафон ви завершите переможцями!