СПОВІДЬ ЗЕМЛЯКА, ЗАКОХАНОГО В РІДНИЙ КРАЙ

05.06.2017

Історична проза - це чи не найулюбленіший жанр українських письменників. Інтерес до минулого, осмислення подій з відстані часу завжди приваблювали не тільки науковців-істориків, але й майстрів художнього слова. Письменники постійно зверталися до важливих, переломних періодів в історії України. Надзвичайний талант у жанрі історичної художньої прози продемонстрував і наш земляк Борис Тихонович Чайченко.

Бориса Тихоновича у районі знають і поважають. Він народився 14 січня 1935 року у селі Преображенка Томаківського району Дніпропетровської області. Ще змалечку був розумним та допитливим, тож не дивно, що сьогодні Борис Тихонович надзвичайно обізнаний у сфері історії та державотворення України.

Спілкуватися з Борисом Тихоновичем - суцільне задоволення, бо з його вуст так мелодійно ллється книжна українська мова. Одразу розумієш, що маєш справу з людиною читаючою і пишучою, бо навіть у його буденну бесіду так влучно вливаються фразеологізми, епітети, метафори та порівняння. Начитана людина завжди виділяється з натовпу своєю ерудованістю, своєю гостротою і швидкістю думки, своїм інтелектом і широтою поглядів. Борис Тихонович вчився у школі, отримуючи від цього насолоду. Певно тому ті 11 кілометрів, які він щодня проходив до свого храму науки не були для нього великою проблемою, і до сих пір він із задоволенням черпає знання і ділиться ними з іншими.

Ми вже якось друкували у нашій газеті рядки, написані Борисом Тихоновичем під впливом знань про історію та сьогодення нашої Батьківщини. І ось - новина! У книжковому магазині «Школярик», що розташований в Михайлівці на вул. Центральній,32 надійшла в продаж книга Бориса Тихоновича Чайченка «Сповідь. Роздуми», історична повість.

У цій книзі знаний нами автор, спираючись на дані історичних документів, інформує читачів про те, чому Україна до сіх пір не стала державою європейського рівня, в той час, коли Фінляндія в такій же історичній залежності від Росії стала кращою та забезпеченішою для проживання своїх громадян. На думку Бориса Тихоновича, відповідь на це питання полягає в тому, що фіни тричі в кривавій битві захистили свій суверенітет і незалежність, незважаючи на те, що їх усього чотири мільйони.

І кожне слово, кожен рядок увібрав у себе ту любов до України та біль за долю своєї Батьківщини, які живуть у серці нашого земляка-письменника. Хочеться, щоб і Ви, шановні читачі, ознайомилися з творчістю Бориса Тихоновича, а щоб зацікавити Вас, наведемо уривок з його книги:

«Українці в двадцятому сторіччі перетерпіли експерименти кривавих війн, нищівних голодоморів, що були запроваджені Російською імперією, керованими Марксовсько-Ленінською ідеологією розбудови соціалістичного і комуністичного суспільств.

Великий вчений зі світовим ім'ям Володимир Вернадський з цього приводу писав: «Социализм основан всегда на подчинении личности благополучию большинства..».

Сьогодні ми, на превеликий жаль не тільки не дослухуємося до думок Великих, а і котимося за течією під впливом вдовбаних в наші голови ідей розбудови світлого майбутнього, нічого при цьому не роблячи. За принципом - «Нехай хтось робить, а я почекаю!»

Сьогодні вже похвально, що є ті, хто усвідомив свою роль, і себе особисто в облаштуванні свого життя без надії на його покращення кимось вже сьогодні.

І, як написав французький історик українського походження Олександр Скирда, «однаково, рано чи пізно, Природа візьме своє і дозволить все розпочати заново: спільнота вільних людей залишається на порядку денному.»

Хочеться дуже вірити, що це настане незабаром.»

Особливо історична повість «Сповідь. Роздуми» буде цікава жителям нашого краю, адже автор на основі фактичного матеріалу пояснює, чому майже зник Михайлівський район. Борис Тихонович пише так щиро і так твердо, бо розуміє необхідність через уроки історії висвітлити, пояснити. передбачити проблеми сьогодення. Автор шукає нові форм й засоби вираження важливих проблем сучасності, зробивши основним об'єктом дослідження країну. Борис Тихонович прагне відбити різні періоди життя суспільства, розглядає різноманітні життєві ситуації, показує різні соціальні верстви населення, а проблеми, яких він торкається, і досі актуальні...

Тож, ласкаво просимо до «Школярика», де Борис Тихонович зі сторінок книги сам Вам розповість про історію та сьогодення нашого краю.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати