СПРАВЖНІЙ ГЕНІЙ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ
Щороку 9 березня українці святкують День народження Тараса Григоровича Шевченка - символа Української держави, видатного українського поета і прозаїка, драматурга, художника, політичного та громадського діяча.
Ми знаємо офіційну біографію Тараса Шевченка, але ми не хочемо залишити поза увагою й цікаві факти із життя Кобзаря.
Тарас Шевченко протягом життя був «душею компанії», любив сміятися і вмів розвеселити навіть незнайомих людей. Основна освіта Тараса Шевченка тривала лише два роки. Її він здобув у церковно-приходській школі.
Тарас був викуплений з кріпацтва за 2500 рублів. Задля цього художник Брюллов написав портрет Жуковського і продав його. Здобувши свободу, Тарас Григорович вступив до Академії мистецтв. Коли Тараса Шевченка відправили у заслання до Оренбурга, йому заборонили займатися творчістю. Однак цю заборону він ігнорував. Саме в Оренбурзі Тарас Григорович написав більшу частину своїх повістей.
Тарас Шевченко був відомим модником, любив дорогий одяг і дуже легко витрачав на нього гроші. Найзнаменитішою книгою письменника став «Кобзар». Тільки за життя Тараса Григоровича він перевидавався 4 рази! Вірші цієї збірки були перекладені більш ніж на 100 мов світу. У м.Черкаси у 1989 році відкрився єдиний у світі музей, присвячений одній книзі. І цією книгою є, як ви вже здогадалися, «Кобзар».
Український майстер Микола Сядристий створив найменший у світі «Кобзар», розміром трохи більше половини квадратного міліметра. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.
Останні дні свого життя він провів у Петербурзі. Поховали його на Смоленському кладовищі. Проте за день до своєї смерті, у свій день народження, 9 березня, поет попрохав свого вірного друга Григорія Честахівського, щоб у разі його смерті похорон відбувся у місті Канів. Останнє бажання видатного митця виконали лише через два роки.
По смерті Тараса Григоровича не забувають. 1384 пам'ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Це друге місце за кількістю пам'ятників одній особі. Найбільше на Землі, вважають дослідники, існує монументів Ісусу Христу. В Михайлівці, на центральній площі селища, також є пам'ятник Кобзарю. Його було встановлено 28 жовтня 2005 року.

Сьогодні твори Шевченка вчать школярі практично в кожному класі. Коли ми
вирішили поспілкуватися з учнями КЗ «Пришибська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені
М.А.Шаламова», щоб дізнатися, що вони знають про Тараса Григоровича, то були приємно вражені. Хлопці
та дівчата з натхненням цитували поезії, закінчуючи рядки одне за одним, та
розповідали факти з біографії письменника. Помітно одразу: творчість Кобзаря
залишає слід в пам'яті та в серці школярів.
«Тарас Шевченко писав зрозумілою мовою: як для дітей, так і для дорослих. Він справді багато чого зробив для України! Усе життя Кобзар намагався добитися відміни кріпацтва. На жаль, зробити це вдалося лише після його смерті»
Юля Лебедько
«Я люблю читати поезію Шевченка: вона наче пронизує серце. Мені дуже подобається поема «Катерина» та «Заповіт»»
Аня Бугайчук
«На мою думку, Тарас був справжнім генієм. Поет, прозаїк, художник і найголовніше - чудова людина. Він до самої смерті боровся за незалежність українського народу!»
Севда Токобаєва
«Тарас Шевченко - людина справжнього українського духу. Він - борець, який мав велику ціль - свободу України. Його твори перекладені більш, ніж на сто мов.»
Ліза Ткач
«Я дуже поважаю Тараса Шевченка, мені подобається його творчість. Він писав зрозуміло для юних читачів і цікаво для дорослих. Цього письменника ми вивчали ще з початкових класів. Найбільше мені запам'яталися «Заповіт» і «Садок вишневий коло хати»»
Настя Кособура
Ось такий слід залишив Тарас Григорович у душах школярів. Та й справді вірші Кобзаря завжди на слуху, їх розбирають на цитати. І зараз вони підтримують українців в скрутний момент, стають добрими порадниками, бо написані з неймовірною щирістю, і жагучою любов'ю до України!