НАШ ГЕРБ - НАШ ОБЕРІГ
25 лютого в Україні відзначається День Державного герба. Таку дату обрано у зв'язку з тим, що саме в цей день у 1918 році в Коростені Українська Центральна Рада офіційно затвердила Тризуб державним гербом Української Народної Республіки.
У книзі «На порозі нової України», виданій 1918 року, Михайло Грушевський писав: «Українська Народна Республіка, ставши наново державою самостійною, незалежною, мусила вибрати собі й державний герб. А що вона була вже давніше самостійною державою і тільки відновила тепер своє державне буття, якого позбавило її було московське насильство й лукавство, то найбільш натуральна річ для неї звернутися до тих старих державних знаків та гербів, які вживалися нею за старих часів. Найстаріший такий Знак уживався на київських грошах часів Володимира Великого; його й бере собі за герб відновлена Українська Держава. Це зовсім правильно. Київська Держава Володимира Великого була найбільшою Українською Державою, яку пам'ятає наша історія».
На території України знайдено наскельні малюнки із зображенням тризуба, датовані IV-III тис. до н.е. За доби Трипільської культури бачимо його у вигляді рельєфних наліпів та в зображеннях трипалого божества на керамічних горщиках. Зображення тризуба використовували представники крито-мінойської культури (III-II тис до н.е.), гети (III-I тис. до н.е.), сармати, царські скіфи, руські князі.
Є понад сорок версій, які пояснюють походження та тлумачать суть тризуба. Його головна ідея - це число три, поєднання трьох основ буття, троїстість (тривимірність) життєвого простору. Це зв'язок трьох сфер, такий самий, як і в Дереві Життя: світів Прави, Яви і Нави.
Число три завжди вважалося казковим, чарівним. В українських народних казках йдеться про трьох богатирів, три бажання, які виконують чарівники, три дороги, що лягають перед казковими героями. Отже, у тризубі відображено триєдність життя. Це Батько-Мати-Дитя. Вони символізують собою Силу-Мудрість-Любов.
Тризуб є одним з найдавніших слов'янських оберегів. Найбільш поширеним тлумаченням форми тризуба вважається розшифровка його як монограми «Воля». Іншими словами, це символ того, що людина вважає свободу своїм особистим пріоритетом.
В Україні набирають популярність особисті прикраси у вигляді національного герба. Мати при собі тризуб у вигляді браслета або кулона - не тільки патріотично, це ще й вказівка на те, що людина відчуває свій особистий кровний і духовний зв'язок з поколіннями предків на тисячу років в глибину століть.

У світлі сьогоднішніх подій набула небаченої досі популярності і патріотична тематика татуювань. Хтось скаже, що тату - забаганка молодості... Однак навряд чи це так, коли йдеться про символіку твоєї Батьківщини. Молоді хлопці та дівчата наносять на тіло різні варіації тризуба, національного прапора, козаків, портрети загиблих майданівців з «Небесної сотні» і навіть друзів, загиблих на Донбасі. Окрема культура татуювання склалася також серед солдатів ЗСУ і добровольців української армії в зоні АТО. Тату, як правило, набивають перед поїздкою в зону бойових дій або вже після повернення. Його роблять і на плече, і на шию (збоку) і на груди, там де серце. 70% клієнтів - хлопці, але приходять і дівчата.
Ось так тризуб тисячоліттями охороняє нашу волю, тож давайте пам'ятати і шанувати наші національні символи!