В ГОСТЯХ У «СОНЕЧКА»
Виховання почуттів дитини починається з краси. Краса - це перша сходинка знайомства з прекрасним світом мистецтва. І перш за все, треба навчити дитину бачити, розуміти і цінувати мистецтво. Любов до нього потрібно виховувати у малюків з дитинства.
Малюк вчиться бачити красу світу і, навпаки, його недосконалість, яку йому захочеться заповнити своєю творчістю, щоб світ став трішки краще. Намагаються зробити світ кращим і вихованці пришибського дитячого садочку «Сонечко», разом з батьками та вихователями заснувавши свою власну арт-студію.
Вони разом з батьками потрудилися на славу, виконуючи домашнє завдання вихователя Вікторії Іванівни Хрущ. Роботи вражають своїм різноманіттям, бо ж які тільки техніки вони не використовували: квілінг, аплікація, ліпка з пластиліну, пап'є-маше, колаж.
- Наш дитячий садок вже багато років працює над розвитком творчих здібностей дітей засобами образотворчого мистецтва. Окрім творчого характеру, такий вид робіт несе в собі ще й арт-терапевтичність, адже допомагає відволіктися від буденності, сприяє гармонізації та розвитку особистості, - говорить вихователь-методист Людмила Володимирівна Добичина.
За її словами, розвивали свою особистість не лише малюки, а й батьки, які, забувши про дорослі проблеми та турботи, поринули в світ дитячої творчості. Матусі, які прийшли до дитячого садочку познайомити нас з арт-студією, погодилися з Людмилою Володимирівною:
- Справді, забуваєш про все навколо. Долучалися до творчої роботи у нас навіть татусі. Звичайно ж, немало часу над поробками провели й дітлахи: пропонували свої ідеї для створення шедевру, скручували серветки, клеїли зернятка. Ще довго потім відмивалися і діти, і будинок після сеансу арт-терапії, - жартують мами.
І всі, як одна, запевняють, що така спільна родинна робота всім принесла задоволення, а дітки несли виготовлені шедеври до дитячого садочку і вручали вихователю з гордо піднятими головами. Вони ж самі немало потрудилися, тому й пишалися собою і своєю родиною. З того часу, за словами батьків, не раз малеча сідала вдома знову творити й витворяти.
Вихователь творчої групи Вікторія Іванівна Хрущ була настільки вражена оригінальністю робіт, що кожен новий виріб носила показувати всьому колективу дитсадочка.
- Приємно відзначити, що абсолютно всі відгукнулися на пропозицію створення арт-студії, - говорить вихователь.
І тепер при вході в групу Вікторії Іванівни можна помилуватися роботами родини Гулій Ельзи («Чижик - Рыжик»), Якименко Марії («Букетик радості»), Вишневого Андрія («Квіткова композиція», «Батьківський дім»), Благоторенко Олексія («Коты на крыше»), Ломейко Єви («Царівна Лебідь»), Команюк Софії («Родные», «Весенний букет»), Гузич Євгена («Подводный мир»), Борисенко Максима («Тушим пожар»), Сінченко Олексія («Что такое счастье?»), Гавадзіна Єгора («Будиночок трьох поросят»), Зубко Іллі («Грація»), Кочкіна Михайла («Ніжність»), Ліпко Вікторії («Ветка рябины»), Галушко Макара («Мій песик»), Найдьонова Валентина («Королева квітів»), Борисової Маргарити («Тепло всім під сонечком»), Попової Софії («Морское дно»), Гузич Артема («Весна»), Леутенко Тимофія («Когда все дома или домашний уют»).


І від кожної віє теплом, затишком, спокоєм, натхненням. Певно, це тому, що зроблені вони своїми руками, у родинному колі, тож ці роботи унікальні, неповторні, у них міститься частинка душі.
Дошкільне дитинство - це найсприятливіший час для розвитку творчих здібностей. Виконання виставкових робіт дало змогу залучити дітлахів до спілкування з мистецтвом, навчити їх бачити прекрасне, тому потрібно обов'язково продовжувати цю справу і час від часу, забувши про всі турботи, сісти всією родиною, взяти ножиці, папір, нитки, зернятка, ще якісь дрібниці і розпочати черговий сеанс арт-терапії.
Цей час - необхідний малюкам для того, щоб відчути вашу
увагу і любов. Усі діти дорослішають, тому такі години, проведені з маленькими умільцями
- безцінні.