В ТОКМАЦЬКОМУ УПРАВЛІННІ ГАЗОПОСТАЧАННЯ РОЗПОВІЛИ, ХТО ОПЛАЧУЄ ЗАМІНУ ЛІЧИЛЬНИКІВ
Питання повірки лічильників газу, їх
технічного обслуговування та ремонту турбують сьогодні кожного споживача. На Михайлівщині
масово забирають газові лічильники на повірку. Люди обурюються, бо в більшості
випадках споживачів не попереджають про зняття лічильників. А ще у багатьох
сьогодні оформлені субсидії і абсолютно не зрозуміло як буде обліковуватися
використання газу за відсутності лічильника.
А ще обурюють вимоги «газовиків» щодо заміни лічильників. Так, мешканці смт Пришиб Михайлівського району не розуміють, чому вони мають платити за заміну старого лічильника на новий. Саме цього, за їхніми совами вимагають від них працівники Токмацького управління газопостачання та газифікації. Як скаржаться споживачі газу, людей змушують замінювати газові лічильники та без присутності (і без відома) домовласників пломбують газові редуктори, чим залишають будинок без опалення.
Зателефонувавши до Токмацького управління газопостачання, ми дізналися відповіді на найбільш поширені серед населення запитання.
Як часто необхідно повіряти побутові лічильники газу?
Періодична повірка лічильників газу проводиться один раз на 5 чи 8 років - залежно від типу лічильника і від виробника. У кожного прилада є паспорт, де вказано термін повірки і міжповірочний інтервал. Для прикладу, якщо в паспорті лічильника вказано міжповірочний інтервал 5 років, то це означає, що лічильник підлягає періодичній повірці кожні 5 років з дати його первинної повірки на заводі виробника (як правило, це дата випуску лічильника).
Навіщо необхідно замінювати лічильники?
Мова йде про ситуації, коли лічильник вийшов з ладу. Як повідомили у Токмацькому управлінні газопостачання та газифікації, нікого не можуть змусити замінити прилад. Якщо ж лічильник несправний і перевірка встановила цей факт, старий лічильник повертається на руки домовласнику, а він вже вирішує: або купувати новий, або здати його на ремонт в Михайлівку.
Хто має платити за ремонт приладів обліку?
Ремонтується лічильник не за кошт власника. Відповідно до Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 2246 ремонт здійснюється за рахунок газорозподільного підприємства. Але як довго ремонтуватиметься прилад - невідомо.
Коли лічильник демонтовано, за якими тарифами буде нараховуватися оплата за спожитий газ?
На період зняття лічильника газу для проведення його періодичної/позачергової повірки та ремонту пов'язаного з такою повіркою, або для проведення ремонту за заявою споживача дані братимуться за аналогічний період минулого року.
Чи мають право працівники управління газопостачання запломбувати редуктор без присутності домовласника?
Так. Це було зроблено задля безпеки самого домовласника. В той час проводилися ремонтні роботі і по вулиці вимикали газопостачання. Оголошення про це були розклеєні заздалегідь.
Так нам роз'яснили ситуацію у Токмацькому управлінні газопостачання та газифікації. Тож знайте: ніхто не зможе змусити Вас замінити лічильник за власний рахунок. Ось, що про це говорить ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність»:
«Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб'єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.
Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, покладається на суб'єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.»
Знайте і відстоюйте свої права!